عزم جدی وزارت نفت برای به صفر رساندن میزان سوختن گازهای همراه نفت

وزیر نفت گفت: وزارت نفت برای به صفر رساندن میزان سوزاندن گازهای همراه نفت تا پایان دولت دوازدهم برنامه‌های جدی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، مهندس بیژن زنگنه روز پنجشنبه (دوم شهریورماه) همزمان با آغاز هفته دولت پس از پایان نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خوزستان در اهواز به خبرنگاران گفت: وزارت نفت برنامه دارد میزان سوختن گازهای همراه نفت را تا پایان دولت دوازدهم به صفر برساند.

وی افزود: در ابتدا بخشی از این کار با استفاده از دستگاه MOT مقدور خواهد بود، اما در سال‌های آینده برنامه‌های جامعی برای جلوگیری کامل از سوزاندن گازهای همراه نفت در نظر می‌گیریم تا بخشی از آلودگی استان کم شود.‌

وزیر نفت که پیش از این نشست در جمع فعالان اقتصادی استان خوزستان حاضر شده بود، گفت: تلاش می‌کنیم قراردادهای جدید نفتی را به نحوی تدوین کنیم که استفاده حداکثری از نیروها و شرکت‌های داخلی از جمله شرکت‌های خوزستانی صورت گیرد.

زنگنه گفت: جدای از قرادادهای جدید نفتی، برنامه‌های زیادی برای نوسازی تأسیسات صنعت نفت داریم که در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خوزستان خواستار آن شدیم که تلاش کنیم از ظرفیت‌های فاینانس خارجی استفاده کنیم و کار به‌وسیله شرکت‌های ایرانی انجام شود.

وی ادامه داد: قرار بر این شد که وزارت نفت در چند بخش در این زمینه کمک کند، یکی از این بخش‌ها، تسهیل صادرات از استان خوزستان به کشورهای دیگر از جمله عراق بود. قرار شد که ما با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت امور اقتصادی و دارایی جلسه‌ای داشته باشیم تا مشکلات مربوط به این بحث را برطرف کنیم.

آینده خوزستان روشن خواهد بود

وزیر نفت تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان خوزستان و عزم دولت دوازدهم، آینده بسیار روشنی را برای این استان متصور هستم؛ با توجه به موقعیت استان و طرح‌هایی که صنعت نفت برای این استان در نظر گرفته است و همچنین طرح‌های زیربنایی و کشاورزی و پتروشیمی آینده خوبی در انتظار خوزستان است.

۱۳۹۶/۶/۳ ۱۷:۱۸:۴۵شهریور ۳ام, ۱۳۹۶|اخبار|0 Comments